Rozesílání emailů aby nepadaly do SPAMu

Rozesílám maily scriptem z webu, ale často padají do spamu a hromadné pošty. Jak se tomu vyhnout? Můžete mi poradit kde dělám chybu?
martin Kuchta
Učitel

Zásady pro rozesílání hromadných emailů

Je několik možností, jak se vyhnout tomu, aby e-maily z vašeho skriptu padaly do spamu a hromadné pošty


 

  1. Ověření DKIM, SPF a DMARC

Zapojte se do ověřovacích protokolů DKIM, SPF a DMARC, které vám umožní autentizovat vaše e-maily. Tyto protokoly pomohou zajistit, že vaše e-maily nebudou označeny jako spam nebo hromadná pošta. Vaši poskytovatelé e-mailových služeb by měli poskytnout podrobné instrukce k tomu, jak to provést.

  1. Zlepšení obsahu e-mailů

Ujistěte se, že vaše e-maily jsou relevantní a poskytují užitečné informace. Pokud jsou vaše e-maily příliš reklamní nebo obsahují nevhodný obsah, mohou být označeny jako spam nebo hromadná pošta. Pokuste se psát osobní e-maily s přesvědčivým obsahem.

  1. Ověření adresy odesílatele

    email odesilani bez spamu

Ujistěte se, že vaše e-maily jsou odesílány z ověřené adresy odesílatele. Adresa odesílatele by měla být něco jako “jmeno@vasedomena.cz”. Pokud používáte jinou e-mailovou adresu jako odesílatele, vaše e-maily mohou být označeny jako spam nebo hromadná pošta.

  1. Ověření vašich e-mailových seznamů

Ujistěte se, že vaše e-maily jsou odesílány pouze na platné e-mailové adresy. Pokud budete odesílat e-maily na neplatné adresy, vaše e-maily mohou být označeny jako spam nebo hromadná pošta.

  1. Ověření frekvence odesílání e-mailů

Nemyslete si, že odesíláním více e-mailů zvýšíte své šance na úspěch. Pokud odesíláte příliš mnoho e-mailů, může to mít za následek, že vaše e-maily budou označeny jako spam nebo hromadná pošta. Pokuste se najít správnou frekvenci odesílání e-mailů pro vaše publikum.

  1. Použití e-mailových služeb třetích stran

Pokud máte stále problémy s odesíláním e-mailů ze svého webu, můžete zvážit použití e-mailových služeb třetích stran, jako je například SendGrid, MailChimp atd. Tyto služby se specializují na odesílání e-mailů

Přejít nahoru