WP Clonet Redirect Plugin

WP Clonet Redirect Plugin: Přesměrování pomocí zkrácených URL ve WordPressu

Představte si, že provozujete webovou stránku postavenou na WordPressu a chcete nabídnout svým uživatelům jednoduchý způsob, jak přistupovat k určitým článkům nebo stránkám pomocí zkrácených URL. Například zveřejňujete své články na  sociálních sítích a nechcete zavádějící dlouhou URL. To je přesně to, co umožňuje plugin WP Clonet Redirect. Tento plugin vám umožní vytvořit zkrácené URL, které přesměrovávají uživatele přímo na konkrétní příspěvky na vašem webu.

Co je WP Clonet Redirect Plugin?

Protože mi stávající zkracovače URL pluginy nevyhovovaly a potřeboval jsem snadný a čistě interní zkracovač bez složitých zátěží webu, musel jsem si jej vytvořit sám a proto vám jej dávám zdarma k dispozici. WP Clonet Redirect Plugin je užitečný a snadno použitelný nástroj, který vám umožňuje vytvářet zkrácené URL a provádět přesměrování na příspěvky nebo stránky ve vašem WordPressu. Není třeba složitých konfigurací ani zdlouhavých postupů. Stačí nainstalovat a aktivovat tento plugin a můžete začít vytvářet zkrácené URL ke všem již vytvořeným příspěvkům.

Jak WP Clonet Redirect Plugin funguje?

  1. Instalace a aktivace: Stáhněte si plugin WP Clonet Redirect a nainstalujte jej. Po aktivaci budete mít k dispozici nový nástroj v administraci.

  2. Vytváření zkrácených URL: Plugin vám umožní vytvářet zkrácené URL, které budou obsahovat jedinečný formát, například /clanek/123. Tento formát můžete libovolně nastavit. Slovo ‘clanek’ si můžete změnit na jakékoliv jiné.

  3. Přesměrování: Když někdo navštíví zkrácenou URL, plugin WP Clonet Redirect automaticky provede přesměrování na příslušný příspěvek.

redirect wp plugin active

Jak začít s WP Clonet Redirect Plugin?

  1. Instalace: Přejděte do administrace WordPressu a přejděte na stránku “Plugins” (Pluginy). Klikněte na “Add New” (Přidat nový) a “Nahrát”, pak vyberte zabalený soubor clonet-redirect.zip z vašeho počítače a klikněte na “Install Now” (Instalovat nyní) a poté na “Activate” (Aktivovat).

  2. Vytvoření zkrácené URL: Po aktivaci pluginu můžete jednoduše volat všechny vaše příspěvky adresou https://domena.cz/r/123  kde č. 123 je číslem vašeho článku.

Kde zjistíte číslo vašeho příspěvku?

ID článku se zobrazuje v administraci např. při editaci příspěvku jej vidíte v části URL (?post=123) nebo po najetí myší na název příspěvku v seznamu příspěvků.

Výhodou tohoto pluginu je to, že nemusíte nic konfigurovat a dodatečně u svých článků něco nastavovat. Jakmile plugin aktivujete, je ihned funkční pro všechny vaše příspěvky které máte již vytvořeny.

Nastavení vlastní URL

V základu máte předdefinované redirect výrazy: r, hadanka, test, rebus, kviz, clanek

Tudíž můžete jakkoliv používat v URL tyto výrazy např. https://domena.cz/clanek/123

Pokud budete chtít použít vlastní, můžete je snadno změnit v kódu souboru wp-content/plugins/Clonet Redirect/clonet-redirect.php

 

// Regulární výraz pro zachycení čísla z URL - různé druhy adres 
// Zde můžete změnit 'clanek' a další tyto výrazy na cokoliv jiného, např. 'blog' nebo 'text'. 
// Pak budete např. volat článek ID 523 zkrácenou adresou https://domena.cz/text/523 $patterns = array( '/\/clanek\/([0-9]+)\/?/', '/\/rebus\/([0-9]+)\/?/', '/\/kviz\/([0-9]+)\/?/', '/\/test\/([0-9]+)\/?/', '/\/hadanka\/([0-9]+)\/?/', '/\/r\/([0-9]+)\/?/' );

Závěr

Plugin WP Clonet Redirect je skvělým řešením pro vytváření zkrácených URL a usnadnění přístupu uživatelů k vašemu obsahu. Bez složitých postupů a s minimem konfigurace. 

Tímto článkem jsem vám rád představil plugin WP Clonet Redirect, který vám umožní efektivní práci s zkrácenými URL ve WordPressu. Doufám, že vám tento plugin pomůže zlepšit uživatelskou zkušenost na vašem webu. Je volně šiřitelný a pro jakékoliv další dotazy mě kontaktujte.

Přejít nahoru