Tento počítačový IT slovník poskytuje výkladový seznam nejčastěji používaných termínů a zkratek. Každý termín je popsán v krátkém a srozumitelném vysvětlení, které pomůže uživatelům lépe porozumět a orientovat se v této technicky náročné oblasti. Slovník je seřazen abecedně a zahrnuje široké spektrum pojmů od procesoru až po programy.
clonet computers

Database (databáze)

- Database (databáze) je sbírka dat organizovaná tak, aby byla snadno přístupná, spravovatelná a aktualizovatelná. Databáze mohou být použity pro ukládání různých druhů dat, včetně textu, obrázků a zvuku.

Debugging

- Debugging je proces hledání a opravy chyb v softwaru. Tento proces může být velmi náročný a časově náročný, protože chyby mohou být způsobeny mnoha faktory a mohou být obtížné najít. Vývojáři používají různé nástroje a techniky pro debugging, jako jsou ladící programy, záznamování a sledování chyb a testování

Dedikovaná grafická karta

- Dedikovaná grafická karta - Grafická karta, která je určena pouze pro výpočty grafiky a 3D renderování. Dedikovaná grafická karta má vlastní paměť.

Diskový řadič

- Diskový řadič - Hardware, který řídí přístup k datům na pevném disku nebo jiných úložištích v počítači. Diskové řadiče mohou být integrovány na základní desku nebo mohou být samostatné karty.

DNS

- DNS (Domain Name System) je hierarchický systém, který překládá doménová jména, jako je například www.clonet.cz, na IP adresy, které počítače používají pro připojení k internetu. DNS je kritickou složkou fungování internetu a umožňuje uživatelům přístup k webovým stránkám a dalším internetovým službám.

Dual-channel

- Dual-channel - Technologie umožňující zvýšení výkonu paměti tím, že jsou dvě paměťové moduly používány současně a pracují paralelně. Dual-channel se používá především u výkonnějších počítačů, jako jsou herní nebo pracovní stanice.
Přejít nahoru