Tento počítačový IT slovník poskytuje výkladový seznam nejčastěji používaných termínů a zkratek. Každý termín je popsán v krátkém a srozumitelném vysvětlení, které pomůže uživatelům lépe porozumět a orientovat se v této technicky náročné oblasti. Slovník je seřazen abecedně a zahrnuje široké spektrum pojmů od procesoru až po programy.
clonet computers

SATA

- SATA - Standard pro připojení pevných disků a SSD k počítači. SATA umožňuje přenos dat rychlostí až 6 Gb/s a umožňuje připojení až 6 zařízení.

SCSI

- Small Computer System Interface, česky malé počítačové systémové rozhraní, je standardní rozhraní pro připojení periferních zařízení (například pevných disků) k počítači.

SEO

- SEO (Search Engine Optimization) je proces optimalizace webových stránek, aby byly lépe viditelné a umístěné výše ve výsledcích vyhledávačů. Cílem SEO je zlepšit návštěvnost webových stránek a přilákat více uživatelů. Techniky SEO zahrnují optimalizaci klíčových slov, meta popisů a odkazů. Více o SEO

SMTP

- Simple Mail Transfer Protocol. Internetový protokol pro přenos elektronické pošty mezi počítači.

SQL

- SQL (Structured Query Language) je standardizovaný jazyk pro práci s relačními databázemi. Používá se pro vytváření, úpravu a dotazování dat v databázích.

SSD

- SSD - Zkratka pro Solid State Drive. SSD je typ paměti používaný v počítačích pro trvalé ukládání dat. SSD jsou rychlejší a spolehlivější než pevné disky, ale jsou také obvykle dražší.

Swift

- Swift je multi-paradigmatický programovací jazyk vyvinutý společností Apple pro tvorbu aplikací pro platformy macOS, iOS, watchOS a tvOS. Byl vydán v roce 2014 a nahradil Objective-C jako hlavní jazyk pro vývoj aplikací pro Apple produkty.
Přejít nahoru